TÜRKİYE DERİ KONFEKSİYONCULARI DERNEĞİ

Türkçe English

İSO tarafından Çalışanlar İçin Antikor Temelli Covid-19 Test Uygulaması Talep Toplama hk.

Tarih: 15-06-2020

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Covid-19 Virüsle mücadele konusunda en önemli unsur, mümkün olduğunca çok sayıda Covid-19 testinin yapılabilmesi ve toplumun bağışıklık düzeyinin belirlenmesidir.

Bu kapsamda İstanbul Sanayi Odası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile üye firmalarımızın çalışanlarına yönelik toplu antikor temelli Covid-19 testinin (Eliza) uygulanabilmesi konusunda çalışma başlatmıştır.

Antikor temelli Covid-19 testi için; İstanbul sanayi Odasınca belirlenen Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ( OSGB ) firmaları vasıtasıyla talep eden üyelerin İstanbul İli dahilinde bulunan işyerlerindeki çalışanlarından damar yolundan kan alınarak Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kamu hastanelerindeki laboratuvarlara (Anadolu ve Avrupa yakasında 1'er adet) götürülecek ve bu laboratuvarlarda testler yapılarak sonuçları Sağlık Bakanlığı e-nabız üzerinden görülebilecek, ayrıca İstanbul Sanayi Odası  tarafından firmalarımıza bildirilecektir.

Yukarıda açıklanan işlemler için ücret; kişi başı olmak üzere, Bakanlıkça test kiti için belirlenen 13,50 TL ve kan almak için hizmet alınan OSGB firması için 12,50 TL olmak üzere toplam KDV dahil 26,00 TL'dir.

İlgili linkten talebinizin İstanbul Sanayi Odasına iletilmesi akabinde talebiniz hizmet alınan OSGB firmasına iletilecek olup ayrıca ödeme ve randevu işlemleri için OSGB firmasınca ve/veya İstanbul Sanayi Odasınca firmanız ile irtibata geçilecektir.

Bu çerçevede, firmanız çalışanlarına bu testin yapılmasını istiyorsanız 26 Haziran 2020 Cuma günü saat 17:00'a kadar aşağıda yer alan linkteki formun doldurularak acilen İstanbul Sanayi Odasına bildirilmesi gerekmektedir.

Covid-19 Test Formu linki:

https://eoda.iso.org.tr/genel/uyebilgilerigoruntuleme?jotformid=201633555462958

Kategori: Duyuru

Başa Dön